Uroczyste wręczenie stypendiów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2013

W niedzielę 15 września 2013 r. podczas Powiatowych Dożynek w Srokowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Gminy Srokowo.

Stypendia na I semestr roku szkolnego 2013/2014 otrzymało 6 uczniów gimnazjum i 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przyznano je z Programu Stypendialnego "Bociek" prowadzonego od 2002 roku przez Srokowskie Stowarzyszenie "Sukces Każdego Dziecka".

Środki finansowe na stypendia pochodzą z imprez charytatywnych organizowanych przez członków stowarzyszenia, dotacji z Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, budżetu Gminy Srokowo, 1 % podatku dochodowego oraz darowizn od firm i osób prywatnych.

Jedna z cyklicznych form zbierania funduszy na stypendia jest "Ogród Obfitości", czyli stoisko z potrawami domowej kuchni. W czasie tegorocznych dożynek nie mogło go zabraknąć. Zorganizowany został przez członków stowarzyszenia, stypendystów i ich rodziców. Uczestnicy dożynek za symboliczną cegiełkę mogli skosztować różnego rodzaju pierogów, pyz, kartaczy, sałatek, pysznych ciast i w ten sposób pomóc zdolnej młodzieży w kontynuowaniu nauki.

Zarząd Srokowskiego Stowarzyszenia "Sukces Każdego Dziecka" serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przygotowali potrawy, pełnili dyżur w Ogrodzie, a w szczególności Pani Katarzynie Staniszewskiej, właścicielce Garmażerii "Pierożek" w Węgorzewie, która od kilku lat wspiera nasze działania.

                                                                                                      Zarząd Stowarzyszenia

Galeria

  • Powiększ zdjęcie