I będą miały dom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2018

Na początku grudnia 2017 rozpoczęła się zbiórka środków finansowych na remont domu rodziny Dunaj w Sińcu. Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca (osoby prywatne, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa i instytucje administracji publicznej) już 15 stycznia 2018 zbiórka opiewała na kwotę 22.565,53 zł. Zebrane środki zostały przeznaczone  na remont dachu domu w Sińcu.

Starosta kętrzyński Pan Ryszard Niedziółka od początku patronował sprawie i na swoim profilu facebookowym napisał: 

"Wczoraj  (14 maja 2018r.) do Sińca przyjechała ekipa TV Polsat z Panią Katarzyną Dowbor. Wyremontują dom w Sińcu, dzieciom z rodziny Dunaj, wychowankom Powiatowego Domu Dziecka w Reszlu. Sprawę zgłosiła do Polsatu najstarsza z rodzeństwa. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy wspólnie ze Stowarzyszeniem ,,Sukces każdego dziecka” w Srokowie, stowarzyszeniem ,,Blusztyn” z Sińca, gminą Srokowo.Trzeba było wymienić/naprawić dach i odwodnić(osuszyć) dom.
Materiał na dach przekazała firma Dachland z Olsztyna.Sponsorzy wpłacili ponad 20 tysięcy zł. Dziękowaliśmy wszystkim za dobre serce i ofiarność.Dzisiaj remont domu staje się faktem. Dzieci z domu dziecka będą miały własny dom !
Wielkie podziękowanie i szacunek wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia 
"