O nas

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

Jeśli tylko chcesz, możesz nam pomóc na wiele sposobów. Możesz zostać naszym Darczyńcą lub pomagać w organizowaniu naszych działań, akcji charytatywnych. Przekonasz się, że każdy Twój wkład jest bardzo potrzebny i bezcenny.

KIM JESTEŚMY? HISTORIA

Był sobie dzień, kilkoro ludzi i wspaniały pomysł: pomóżmy dzieciom. W czerwcu krzyknęli głośniej. „Zarażając” ideą większą grupę zapaleńców. Zebrało się ich wystarczająco dużo, by założyć Stowarzyszenie. I poszli z tym „dzieckiem” do sądu. Tak oto 20 października 2000r dzięki inicjatywie osób z różnych środowisk, powstało Srokowskie Stowarzyszenie „Sukces Każdego Dziecka”, pod kierownictwem: Prezes Alicji Kamińskiej i członków Zarządu: Wiceprezesa – Janusza Januszewskiego oraz Sekretarz – Jadwigi Lewandowskiej. Największym atutem Stowarzyszenia jest ogromna chęć niesienia pomocy innym oraz optymizm i zaangażowanie ludzi w nim działających społecznie a ich głównym celem jest podejmowanie wszelkich działań w celu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych i utalentowanych.

WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH DZIECI Z GMINY SROKOWO

Uzbrojeni w optymizm, pełni zapału uczestniczyliśmy w realizacji projektu „Aktywizacja Społeczności Wiejskich” Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Dzięki temu projektowi i pomocy Pana Krzysztofa Margola „przyfrunął” „Bociek” czyli Fundusz Stypendialny. Tak więc od 2001 r. Komisja Stypendialna korzystając ze szczodrości „Boćka” rozpoczęła wspieranie stypendiami zdolną młodzież, która pragnęła się uczyć, rozwijać swoje zdolności, rozszerzać horyzonty wiedzy i w przyszłości kontynuować naukę na studiach.